Nieznajomość regulacji prawnych zawsze ma swoje konsekwencje. Bez względu na to, czy pracujesz w Polsce, czy za granicą, bez odpowiedniej wiedzy nie zdołasz wyegzekwować sprawiedliwości. Niestety, nietrudno podjąć się współpracy z firmą, która nie przestrzega praw pracownika. Sytuacja zaczyna się komplikować jeszcze bardziej, jeśli pracujesz poza swoim ojczystym krajem.

Prawo pracy Niemcy — niemieckie prawo pracy a wypowiedzenie

Rozwiązanie umowy to zawsze niekomfortowe zdarzenie, rzutujące tak naprawdę na przyszłość pracownika. Zwolnienie z pracy w Niemczech nie jest tu szczególnym wyjątkiem. Chociaż jego warunki regulowane są przez prawo, to sama kwestia pobytu za granicą komplikuje sytuację. W wielu przypadkach bariera językowa utrudnia komunikację, a niemieckie wypowiedzenie umowy o pracę jest napisane w obcym języku. Już na tym etapie trudno stwierdzić, czy występują w nim nieprawidłowości. Jeśli pracownik wie, że pracodawca, dostarczając mu wypowiedzenie umowy, nie zastosował się do prawa, powinien jak najszybciej zwrócić się po pomoc prawną.

Nasza firma zapewnia fachowe wsparcie prawne dla Polaków w Niemczech. W zakresie prawa pracy działamy kompleksowo — zajmujemy się doradztwem i egzekwowaniem należnych praw, ale też zapobiegamy sytuacjom, mogącym przyczynić się do ich złamania. Nasza specjalistyczna pomoc, to także współpraca z niemieckim prawnikiem, biegle posługującym się literą tamtejszego prawa.

Niemieckie a międzynarodowe prawo pracy — wypowiedzenie umowy

Pewne regulacje są wspólne dla wielu Państw, jednak ich pełne doprecyzowanie leży po stronie konkretnego kraju. Niektóre przepisy prawomocne w Niemczech, są bliźniaczo podobne do tych, obowiązujących w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze te prawa, które są najczęściej łamane przez pracodawców. Bardzo często zdarza się, że wypowiedzenie przekazywane jest ustnie — to absolutnie niedopuszczalna forma. Podobnie jak przekazanie go podczas pobytu pracownika na zwolnieniu lekarskim albo ze skróconym okresem wypowiedzenia.

Nieuczciwi pracodawcy często unikają odpowiedzialności za złamanie prawa, a pracownicy zderzają się z problemem, który wykracza poza ich możliwości poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. W tym przypadku darmowa konsultacja prawna dla Polaków jest jedynym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

Pomoc prawna i bezpłatne porady dla Polaków w Niemczech

Naszym klientom oferujemy fachową pomoc z zakresu prawa pracy, a zwłaszcza problemów związanych z wypowiedzeniem umowy. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i gwarantujemy, że zrobimy wszystko, aby ta trudna sytuacja została rozwiązana z korzyścią dla klienta. Przed rozpoczęciem współpracy, konieczne jest dostarczenie wszystkich wymaganych przez naszych prawników dokumentów, aby mogli ocenić, które przepisy prawa zostały naruszone i przedstawić dalsze etapy postępowania.

Warunki nawiązania współpracy są jasne i czytelne, a każdy klient na bieżąco informowany o efektach. Staramy się na tyle klarownie przedstawić, jakie punkty kodeksu pracy zostały naruszone, aby każdy, nawet najmniej obyty z tematem Polak, miał pewność, co dla niego jesteśmy w stanie wyegzekwować.