BLOG
Wypowiedzenie umowy o pracę w Niemczech na zwolnieniu chorobowym
Wielu Polaków pracujących w Niemczech błędnie sądzi, że niemieckiemu pracodawcy nie wolno wystawić wypowiedzenia z pracy podczas gdy pracownik przebywa…
Czytaj więcejCzym różni się zatrudnienie poprzez Leihfirmę od zatrudnienia bezpośredniego?
Leihfirma, czyli agencja pracy tymczasowej to bardzo popularna w Niemczech forma pośrednictwa pracy. Powstała w wyniku dużego zapotrzebowania na niemieckim…
Czytaj więcejFormalności dla polskich pracowników w Niemczech – co musisz wiedzieć
Podejmując pracę na terenie Niemiec należy z największą uwagą i starannością podejść do kwestii formalnych związanych z zatrudnieniem i w…
Czytaj więcejUpadłość pracodawcy a odpowiedzialność za wynagrodzenie
Niestabilna sytuacja gospodarcza na świecie, coraz wyższe koszty utrzymania firm i niepewna przyszłość przekładają się na lawinowo ogłaszane upadłości. Niemiecka…
Czytaj więcejAusserordentliche Kundigung (Wypowiedzenie nadzwyczajne) – co zrobić, gdy je otrzymasz
W Niemczech pracownik może otrzymać dwa rodzaje wypowiedzenia: – Ordentliche Kündigung (wypowiedzenie zwyczajne) oraz – Ausserordentliche Kündigung (wypowiedzenie nadzwyczajne) Ordentliche…
Czytaj więcejMini-Job (Kurzarbeit) w Niemczech: Jakie są zalety i wady pracy na umowie mini-job?
Minijob to w Niemczech sposób na dodatkowy całkowicie legalny zarobek dla każdego. Tak pracodawca, jak i pracownik podlegają obowiązkom wynikającym…
Czytaj więcejZwolnienia lekarskie w Niemczech – co się zmieniło od 2023 roku?
Od 1 stycznia 2023 roku w Niemczech zmieniły się przepisy, które dotyczą przedstawiania zaświadczeń na temat niezdolności do pracy. To…
Czytaj więcejJak zadbać o swoje prawa, gdy spodziewasz się wypowiedzenia umowy o pracę w Niemczech lub właśnie je otrzymałeś
Początek roku to nie tylko wyzwania na dynamicznym rynku pracy, ale też niejednokrotnie przykre niespodzianki w postaci wypowiedzenia. Jeśli spodziewasz…
Czytaj więcejWypowiedzenie na zwolnieniu lekarskim – czy jest to legalne?
Prawo pracy w Niemczech różni się nieco od tego polskiego. Warto mieć to na uwadze, aby uniknąć zaskoczenia w rozmaitych…
Czytaj więcejCo zrobić w przypadku jeżeli pracodawca niemiecki każe Ci sporządzać fałszywą dokumentację lub łamać inne przepisy?
Jesteś kierowcą, który pracuje dla niemieckiego pracodawcy? Znaj swoje prawa i wiedz, jak należy reagować w sytuacjach, kiedy każe Ci…
Czytaj więcej- 1
- 2
- 3
- …
- 5
- Następne »