Jak YOUR RIGHT wywalczyło 5826,17 EUR dla Pana Pawła? Analiza przypadku.

Wprowadzenie: 

Tym razem mamy przyjemność zaprezentować Państwu historię Pana Pawła, który mimo wielu wątpliwości zgłosił się do YOUR RIGHT po przeczytaniu pozytywnych opinii w Internecie na nasz temat.

Pan Paweł zdecydował się zaufać naszemu zespołowi oraz niemieckiemu prawnikowi, z którym współpracujemy. W rezultacie uzyskał pieniądze za prawidłowy okres wypowiedzenia, zaległy urlop oraz nadgodziny, jak również odprawę w wysokości 2,5 miesięcznego wynagrodzenia.

W sumie 5826,17 EUR netto.

Opis sytuacji: 

Pan Paweł pracował w niemieckiej firmie ponad 5 lat. Pewnego dnia źle się poczuł i zgłosił do niemieckiego lekarza, od którego otrzymał zwolnienie chorobowe. Dokument został skutecznie doręczony do niemieckiego pracodawcy. Ten z kolei wysłał Panu Pawłowi natychmiastowe wypowiedzenie umowy o pracę ze wsteczną datą, aby uniknąć płacenia za pierwsze 6 tygodni choroby.

W kopercie z wypowiedzeniem, którą na szczęście Pan Paweł  zachował, znajdowały się także trzy upomnienia od pracodawcy, również z datami wstecznymi. Dzięki szybkiej reakcji klienta, nasz prawnik partnerski złożył na czas pozew przeciwko wypowiedzeniu i wystąpił o dodatkowe należności, których pracodawca nie zamierzał dobrowolnie wypłacić.

Nasza rola: 

Zespół YOUR RIGHT przeprowadził Pana Pawła przez cały proces prawny, zaczynając od przygotowania niezbędnych dokumentów do oceny sprawy oraz pełnomocnictwa, poprzez pomoc w wypełnianiu wniosku o zwolnienie z kosztów, a kończąc na zawarciu korzystnej ugody.

Konsultantki informowały klienta o przebiegu sprawy na każdym jej etapie. Dzięki zaangażowaniu partnerskiego prawnika Pan Paweł  nie musiał stawiać się osobiście w sądzie, ani też płacić kosztów sądowo-adwokackich. Cała komunikacja z klientem prowadzona była w języku polskim.

Rozprawa i wynik: 

Sprawa zakończyła się już na pierwszym posiedzeniu sądu następującym wynikiem:

  • Anulowanie wypowiedzenia natychmiastowego (dyscyplinarnego) i wystawienie dobrego świadectwa pracy;
  • Wydłużenie kontraktu o właściwy (miesięczny) okres wypowiedzenia, za który pracodawca został zobowiązany zapłacić;
  • Odprawa w wysokości 4000 EUR brutto;
  • Wypłata za nadgodziny (50h) i zaległy urlop (23 dni), ponieważ do końca ustanowionego przez sąd okresu wypowiedzenia Pan Paweł przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Jednocześnie sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek o zwolnienie z kosztów sądowo-adwokackich, który pomogliśmy wypełnić naszemu klientowi. W rezultacie cała wygrana w wysokości 5826,17 EUR netto trafiła do klienta.

Podsumowanie: 

Dzięki rzetelnej współpracy na linii klient – YOUR RIGHT- niemiecki prawnik udało się z sukcesem poprowadzić naszego klienta do wygranej, wszystkie jego roszczenia zostały uwzględnione przez sąd, a dodatkowo nastąpiło zwolnienie z kosztów postępowania.

Pan Paweł – jak wielu polskich pracowników w Niemczech – na początku wahał się podjąć jakiekolwiek kroki. Jednak decyzja o walce o swoje prawa okazała się opłacalna, a rezultat przerósł oczekiwania. Najbardziej ucieszyła nas wiadomość, że klient polecił nasze usługi swojemu koledze z pracy, który znalazł się w podobnej sytuacji. Takie historie motywują nas do pracy.

Jeśli mierzycie się zatem Państwo z problemami z niemieckim pracodawcą, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta poprzez telefon, formularz (przycisk powyżej) lub Facebook Messenger. Ocena prawna jest bezpłatna, a może ochronić Państwa prawa i pomóc odzyskać pieniądze. Zapraszamy do współpracy!


Obrazek wyróżniający:
Projekt grafiki: Your Right
Zdjęcie: Aleksandar Malivuk / Shutterstock