Sukces YOUR RIGHT w walce o prawa polskiego pracownika w Niemczech: Przypadek pana Konrada 

Wprowadzenie: 

W tym studium przypadku przedstawiamy historię Pana Konrada, który skorzystał z usług YOUR RIGHT w walce o swoje prawa po otrzymaniu niesłusznego wypowiedzenia w Niemczech. Dzięki profesjonalnemu wsparciu naszego zespołu, a także dzięki doświadczeniu naszego prawnika partnerskiego, Pan Konrad odniósł sukces w niemieckim sądzie, uzyskując przedłużenie kontraktu, odprawę oraz zwolnienie z kosztów procesowych. 

Sytuacja: 

Pan Konrad skontaktował się z nami telefonicznie. Wyjaśnił, że dostał wypowiedzenie o pracę za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. W niemieckiej firmie pracował od 6 lat i tuż przed zwolnieniem został oskarżony o kradzież. Pracodawca nie miał na to żadnych dowodów i nie zgłosił domniemanej kradzieży na policję. Pan Konrad, mimo obaw, postanowił podjąć działania prawne.

Za pośrednictwem YOUR RIGHT i naszego prawnika partnerskiego w Niemczech, Pan Konrad złożył pozew przeciwko wypowiedzeniu, starając się jednocześnie o odprawę. Już po wysłaniu pozwu przyszło do niego pocztą wypowiedzenie umowy o pracę od niemieckiego pracodawcy. Na szczęście klient zachował kopertę, która stanowiła dowód, iż dokument został wystawiony z datą wsteczną. 

Nasza rola: 

Nasz zespół przy pomocy prawnika partnerskiego udzielił Panu Konradowi kompleksowego wsparcia prawnego. Uwzględniając jego sytuację rodzinno-finansową (dwójka małoletnich dzieci, żona pracująca w Polsce, kredyt na samochód) YOUR RIGHT pomógł wybrać odpowiednią formę finansowania postępowania sądowego i wypełnić wniosek o zwolnienie z kosztów (PKH). Na bieżąco informowaliśmy klienta o kolejnych krokach w sprawie.

Za naszym pośrednictwem Pan Konrad uzyskał pomoc prawną niemieckiego prawnika, z którym nie musiał się porozumiewać bezpośrednio, ponieważ słabo znał niemiecki. Nasz prawnik partnerski reprezentował Pana Konrada w sądzie, starając się uzyskać sprawiedliwe rozstrzygnięcie. 

Rozprawa i wynik: 

Sprawa została rozpatrzona na pierwszej rozprawie:

  • Sąd orzekł przedłużenie kontraktu o właściwy okres wypowiedzenia, za który pracodawca został zobowiązany zapłacić.
  • Przyznano Panu Konradowi odprawę w wysokości 10 000 EUR brutto.
  • Sąd pozytywnie rozpatrzył również wniosek o zwolnienie z kosztów procesowych, co oznaczało, że cała wygrana finansowa trafiła na konto Pana Konrada bez jakichkolwiek potrąceń.
  • Pracodawca nie miał dowodów, że do doszło do jakiejkolwiek kradzieży, więc nie odwołał się od powyższego wyroku. 

Podsumowanie: 

Dzięki wsparciu YOUR RIGHT, Pan Konrad odniósł sukces w walce o swoje prawa. Nasz zespół we współpracy z niemieckim prawnikiem zapewnił klientowi kompleksową pomoc, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu, odprawą oraz zwolnieniem z kosztów procesowych.

Mimo, że na początku Pan Konrad miał dużo obaw, teraz sam zachęca innych Polaków pracujących w Niemczech do skorzystania z naszych usług. Jeśli masz podobne problemy związane z pracodawcą w Niemczech, skontaktuj się z nami telefonicznie albo wypełnij formularz powyżej i uzyskaj bezpłatną ocenę swojej sprawy – nasi doświadczeni specjaliści oraz prawnicy partnerscy z Niemiec pomogą Ci zadbać o TWOJE PRAWA. 


Obrazek wyróżniający:
Grafika: Zrobiono w Canva.com