3850 euro odprawy w niemieckim sądzie pomimo cofniętej daty na wypowiedzeniu

Wprowadzenie: 

Pan Piotr zgłosił się do nas po bezpłatną ocenę prawną w ostatnim możliwym momencie, tj. w 21 dniu od daty otrzymania wypowiedzenia. Co kluczowe dla sprawy, data wpisana na dokumencie była cofnięta o tydzień w stosunku do daty faktycznego, osobistego otrzymania wypowiedzenia przez Pana Piotra. Prawnik podjął jednak odważną decyzję, iż podejmie się tej sprawy, ponieważ klient twierdził, że wręczenie dokumentu miało miejsce przy innych pracownikach firmy, których potencjalnie można by było powołać na świadków, gdyby pracodawca upierał się przed sądem przy dacie widocznej na dokumencie.

Dzięki szybkiej reakcji całego Zespołu YOUR RIGHT oraz wzorowej współpracy klienta, który jeszcze tego samego dnia odesłał nam podpisane pełnomocnictwo, udało się wysłać pozew na czas i wywalczyć dla Pana Piotra odprawę w wysokości 3850 EUR. Kwota ta trafiła na konto klienta bez potrąceń, ponieważ zaraz po podpisaniu pełnomocnictwa Pan Piotr wypełnił wniosek o zwolnienie z kosztów zgodnie z przesłanymi przez nas instrukcjami, a sąd rozpatrzył go pozytywnie.

Opis Sytuacji: 

Pan Piotr pracował w niemieckiej firmie jako kierowca ponad 4 lata. Wprawdzie otrzymał wypowiedzenie z poprawnym okresem wypowiedzenia, jednak data na dokumencie w momencie osobistego wręczenia go przez pracodawcę była cofnięta o tydzień. Pan Piotr zaczął poszukiwać w Internecie informacji czy takie postępowanie jest legalne i przy okazji natrafił na naszego bloga dla Polaków pracujących w Niemczech, gdzie znalazł artykuł na temat możliwości ubiegania się o odprawę. Po przeczytaniu go, Pan Piotr skontaktował się z naszym Działem Obsługi Klienta, przesłał niezwłocznie wszystkie wymagane dokumenty, a po otrzymaniu pozytywnej oceny prawnej, również podpisane pełnomocnictwo. Nasz prawnik partnerski tego samego dnia wysłał pozew do sądu, aby nie dopuścić do przedawnienia się sprawy, która zakończyła się dla klienta wygraną.

Nasza Rola: 

Pan Piotr został bezpiecznie przeprowadzony przez cały proces ubiegania się o odprawę, zaczynając od dokumentów niezbędnych do bezpłatnej oceny sprawy i podpisania pełnomocnictwa, poprzez wypełnienie wniosku o zwolnienie z kosztów, a finalnie zawarcie korzystnej dla niego ugody. Na każdym etapie miał wsparcie w naszym Zespole, z którym komunikował się w języku polskim, a dzięki doświadczonemu pełnomocnikowi nie musiał się stawiać osobiście w sądzie, ani też ponosić kosztów adwokackich.

Rozprawa i Wynik: 

Sprawa zakończyła się już na pierwszym posiedzeniu sądu następującym wynikiem:

  • Przyznanie odprawy w wysokości 3850 EUR;
  • Wydanie wyroku poświadczającego faktyczną datę wystawienia wypowiedzenia;
  • Zwolnienie klienta z kosztów procesowych na podstawie udokumentowanej sytuacji finansowej.

Sprawdź swoje
wypowiedzenie za darmo

Podsumowanie: 

Dzięki rzetelności klienta i wysokim standardom Obsługi Klienta w zespole Your Right, udało się wywalczyć dla Pana Piotra odprawę na satysfakcjonującym poziomie oraz umożliwić mu zwolnienie z kosztów postępowania.

Sprawa ta nie należała do łatwych i oczywistych ze względu na zafałszowanie dokumentu przez pracodawcę, jednak nasz prawnik partnerski stanął na wysokości zadania, zaryzykował i zapewnił klientowi zwycięstwo przed niemieckim sądem. Ten przykład doskonale pokazuje, że nie warto się poddawać w dochodzeniu swoich praw, a konsultacja z doświadczonym prawnikiem może uratować z pozoru beznadziejną sytuację.

Zapraszamy zatem do kontaktu poprzez dogodną dla Państwa formę: formularz powyżej, telefon czy Facebook!


Obrazek wyróżniający:
Projekt grafiki: Your Right
Zdjęcie: / Shutterstock